Home » Dla kogo jest trening EMS? I dlaczego EMS?

Dla kogo jest trening EMS? I dlaczego EMS?

Dla każdego

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi: dla każdego. No może nie w 100% dla każdego, ale prawie. Poniżej postaramy się wyjaśnić tę kwestię bardziej szczegółowo.

 

Dla osób bez doświadczenia i bez kondycji

Takie czynniki jak np.: ogólna kondycja fizyczna (a w zasadzie jej brak) które powodują, że trening tradycyjny jest obarczony o wiele większym ryzykiem, nie stanowią przeciwwskazań do treningu EMS. W przypadku braku kondycji i doświadczenia rozpoczęcie treningu na siłowni sprawia, że bardzo często dochodzi u ćwiczących do urazów np.: kręgosłupa, stawów, naderwania przyczepów mięśni, ścięgien, itp. Powodem tego jest wykonywanie ćwiczeń w niewłaściwej pozycji, niewłaściwy dobór rodzaju ćwiczeń i obciążeń.

W przypadku tradycyjnego treningu, żeby poddać mięśnie ćwiczeniu, musimy zastosować duże obciążenie, które staramy się pokonać siłą mięśni. W trakcie takiego ćwiczenia nasz mózg wysyła sygnał do mięśni, że mają się skurczyć i „pokonać” obciążenie. Wówczas może dojść do kontuzji, urazu, ze względu na wspomniane powyżej okoliczności.

Ryzyko takie nie występuje w przypadku treningu EMS. Ten rodzaj ćwiczeń charakteryzuje się tym, że nie obciąża kręgosłupa, stawów, nie powoduje nadmiernego obciążania ścięgien i przyczepów mięśniowych. Sygnał, który jest wysyłany do naszych mięśni, pochodzi z zewnątrz – z elektrod kamizelki do treningu EMS. Dzięki temu mięśnie ulegają kontrolowanym skurczom, bez obciążania naszych stawów, kręgosłupa. To powoduje, ze trening EMS jest bardzo bezpieczną metodą dla osób bez doświadczenia i z bardzo słabą kondycją fizyczną. Należy również podkreślić, że każdy trening EMS w naszym studio jest treningiem personalnym. Jest on prowadzony i nadzorowany przez cały czas przez naszego trenera.

 

Dla osób aktywnych fizycznie i doświadczonych

Fakt, że trening EMS jest idealny dla osób niedoświadczonych i o słabej kondycji fizycznej nie oznacza, że nie jest on właściwy dla osób doświadczonych i bardzo aktywnych fizycznie. Jak najbardziej jest. Może on stanowić świetną alternatywę dla treningów ze względu na większą efektywność i oszczędność czasu. Pamiętajmy, że trening EMS jest efektywny już wtedy, kiedy jest wykonywany przez jedynie 20 minut raz w tygodniu. Należy również zaznaczyć, że dla osób bardziej zaawansowanych, lub nie chcących całkowicie rezygnować z innych form aktywności fizycznej, może on stanowić uzupełnienie treningów. Efektywność takiego połączenia będzie wówczas jeszcze większa.

 

Dla osób młodych i seniorów

Problemem w przypadku treningu EMS nie jest również wiek osoby ćwiczącej. Jest to forma aktywności dla osób w każdym wieku, zarówno młodszych jak i starszych. W przypadku osób starszych trening EMS jest nawet właściwszą formą dbania o sprawność i kondycję fizyczną. Badania [Di Filippo, Mancinelli et al. 2017], które były przeprowadzone na seniorach wykazały, że EMS wpływa na regenerację mięśni szkieletowych. W wyniku EMS dochodzi do regeneracji włókien mięśniowych i znacznie poprawia się siła mięśni szkieletowych oraz mobilność osób starszych. Pamiętajmy również o tym, że trening EMS nie stwarza ryzyka urazów, na które osoby starsze są bardziej narażone.

 

Dla osób z bólami kręgosłupa i stawów

Również problemy takie jak ból pleców przebyte urazy, problemy z kolanami, stawami, nie są przeszkodą w treningu EMS. Jako, że jest on prowadzony bez obciążenia, a to nie powoduje pogłębiania się tych problemów. Jest nawet odwrotnie – trening EMS ma właściwości lecznicze i przeciwbólowe. Dzieje się tak dlatego, że w treningu korzystamy z impulsów o niskiej częstotliwości – prądów TENS. Prądy te używane są w fizjoterapii jako środek pozwalający na powrót do zdrowia przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych.

 

Dla zabieganych, którzy nie mają czasu

Dla wszystkich tych którzy nie mają czasu na siłownię, fitness, aerobik, itp. formy aktywności. W przypadku stosowania treningu EMS mamy do czynienia z ogromną oszczędnością czasu. Musimy wziąć pod uwagę jaki czas musimy poświęcić decydując się na siłownię, żeby osiągnąć oczekiwane efekty EMS. Jest to co najmniej po półtorej godziny przez dwa lub trzy razy w tygodniu.

Skuteczność zastosowania elektrostymulacji występuje już w przypadku 20 minut treningu EMS raz w tygodniu!

 

Dla tych którzy nie lubią klimatu siłowni i zbytnio się przemęczać

Niektórzy nie czują się komfortowo na siłowni, gdzie jest wielu ćwiczących i niekiedy po prosu tłoczno. Trening EMS jest treningiem personalnym, co oznacza, że są maksymalnie dwie osoby ćwiczące i trener. Trening odbywa się w kameralnych warunkach w luksusowym studio. Można więc przyjść z osobą towarzyszącą i trenować w parze pod okiem doświadczonego trenera. Dobierze on właściwy rodzaj treningu, aby każdy mógł osiągnąć swój cel w zaledwie 20 minut tygodniowo!

Dla tych którzy chcieliby „coś zacząć robić” ale nie wiedzą co i jak

Trening EMS jest treningiem wszechstronnym, jest więc doskonałym rozwiązaniem dla takich osób. Dzięki niemu możemy osiągnąć jednocześnie takie cele jak poprawa sylwetki, wzrost masy mięśniowej, poprawa siły i wytrzymałości, redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu. Pamiętajmy, że w trakcie treningu bierze udział 90% naszych mięśni. Ćwiczymy również mięśnie głębokie, m.in. mięśnie dna miednicy i mięśnie odpowiedzialne za podtrzymywanie kręgosłupa. A przy okazji niejako, pozbywamy się bólu pleców i innych dolegliwości.

 

A czy są jakieś przeciwwskazania do treningu EMS?

Przeciwwskazania istnieją, podobnie jak w przypadku fizjoterapii z użyciem elektrostymulacji. Do przeciwwskazań takich należą:

  • Aktywne implanty medyczne (rozrusznik serca i inne)

  • Padaczka

  • Ciąża

  • Poważne zaburzenia krążenia

  • Tętnicze zaburzenia krążenia

  • Silne skłonności do krwotoków (hemofilia)

  • Krwotoki

  • Przepuklina brzuszna

  • Przepuklina pachwinowa

  • Gruźlica

  • Choroby nowotworowe

  • Zaawansowane stadium arteriosklerozy

  • Poważne choroby neurologiczne

  • Cukrzyca

  • Choroby, którym towarzyszy gorączka

  • Ostre infekcje bakteryjne lub wirusowe

  • Choroby wątroby

  • Choroby nerek

  • Zakłócenia rytmu serca

  • Niedawno wykonane operacje

  • Bycie pod wpływem alkoholu, narkotyków, środków odurzających lub przeciwbólowych

  • Rany, stany zapalne, oparzenia, podrażnienia, egzemy w obszarze działania elektrod.

 

Widzimy więc, że są to poważne problemy zdrowotne, które w każdym przypadku powodują konieczność zachowania szczególnej ostrożności w podejmowaniu jakichkolwiek aktywności.

Poza poważnymi przeciwskazaniami medycznymi, trening EMS jest dla KAŻDEGO. I dodatkowo trzeba jeszcze raz podkreślić, że wystarczy 20 minut treningu EMS raz w tygodniu, żeby był on skuteczny.

Już wiesz, że trening EMS Lublin jest również dla Ciebie – pozostał ostatni krok – zadzwoń do nas 699 671 830 i umów się na bezpłatny trening próbny. Wystarczy, że poświęcisz jedynie 20 minut tygodniowo, a korzyści…

CAŁY TRENING W 20 MINUT!

CAŁY TRENING W 20 MINUT!