EMS, a nietrzymanie moczu
W Polsce, według oficjalnych danych, 2-3 miliony kobiet cierpi na problem nietrzymania moczu. Co ważne, problem ten dotyka nie tylko Panie. Panowie po 50 roku życia coraz częściej skarżą się na problemy z prostatą. Rak prostaty to 11% zachorowań na nowotwory.
Osłabione mięśnie dna miednicy sprawiają nam problemy, przyczyniają się do spadku jakości i komfortu życia. Wśród Pań jest to najczęściej skutek przebytych ciąż i porodów. Ale nie tylko. Pojawia się również wśród osób z przewlekłymi zaparciami i chorobami jelit, astmą lub przewlekłą chorobą płuc którym towarzyszy intensywny kaszel. Można się go również nabawić w przypadku zbyt intensywnego lub nieodpowiednio wykonywanego treningu siłowego, kiedy nie będąc odpowiednio przygotowanymi, przenosimy zbyt duże ciężary, nieumiejętnie wykonujemy ćwiczenia lub stosujemy zbyt dużo ćwiczeń dynamicznych/skocznościowych.
Pamiętajmy, że mięśnie Kegla są ważnym elementem naszego zdrowia i powinniśmy o nie dbać. I to bez względu na płeć. A w jaki sposób? Przede wszystkim warto skonsultować problem – udać się do fizjoterapeuty ureginekologicznego. Oceni on stan naszego zdrowia w tym zakresie i zasugeruje odpowiednie działania.
Jedną z metod leczenia nietrzymania moczu jest elektroterapia. A jednym z odłamów elektroterapii mięśni dna miednicy jest TRENING EMS. Dzięki impulsowi o niskiej częstotliwości oraz ćwiczeniom jesteśmy w stanie dotrzeć do mięśni dna miednicy i zaangażować je do pracy.
Co zyskamy dzięki treningowi EMS?
• Dzięki wzmocnionym mięśniom dna miednicy, poprzez trening EMS poprawi się również ukrwienie tkanek w okolicach brzucha. Dzięki temu ich struktura będzie silniejsza i bardziej elastyczna. Poprawimy również funkcjonowanie innych narządów, które są otoczone mięśniami Kegla.
• Regularny trening EMS poprawi sprawność seksualną i satysfakcję ze stosunków.
• I przede wszystkim, poprawimy jakość i komfort naszego życia. Zredukujemy stres mając świadomość, że nasze mięśnie Kegla są silne, sprawne i nie ulegną problemowi nietrzymania moczu.
[Na podstawie opracowania: Daniel Wesołowski; Miha Bodytec Poland; 2022]