Czym jest Medical EMS? Jakie są efekty treningu EMS?

Efekty treningu EMS

Trening z wykorzystaniem elektrostymulatora EMS może być stosowany w różnych grupach wiekowych. W fizjoterapii trening EMS zdecydowanie najwięcej korzyści może przynieść osobom z zanikom mięśniowym wywołanym długotrwałym unieruchomieniem oraz schorzeniami takimi jak: rdzeniowy zanik mięśni (SMA), mózgowe porażenie dziecięce czy różnego rodzaju kontuzjami.[portal doz.pl]

W kosmetologii i odnowie biologicznej korzysta się przede wszystkim z efektów elektrostymulacji polegających na redukcji ilości tkanki tłuszczowej, uelastycznieniu, ujędrnieniu skóry oraz poprawie jej wyglądu dzięki redukcji cellulitu. [portal doz.pl]

Urządzenia EMS

Jako jedni z pierwszych w Polsce i na świecie dysponujemy sprzętem MIHA BODYTEC II NEW I-BODY CONNECT® MEDICAL posiadającym certyfikat medyczny.
Urządzenia te są najlepiej przebadanymi urządzeniami do treningu EMS na świecie. Oprócz badań prowadzonych nad samymi urządzeniami, prowadzone są również liczne badania na temat oddziaływania urządzeń pod kątem najczęściej oczekiwanych efektów w postaci wzrostu masy mięśniowej, siły i wytrzymałości, redukcji tkanki tłuszczowej, itp..

Treningi EMS

W trakcie badań zaobserwowano skuteczność stosowania urządzeń EMS w leczeniu bólu pleców. Badania prowadzone były przez licznych naukowców z Europy i nie tylko. W Polsce przeprowadzone zostały badania na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, które potwierdziły skuteczność treningów EMS w walce z dolegliwościami w postaci bólu pleców.
Link do badań Tutaj.

W trakcie treningu EMS działaniu impulsów poddawane jest ok. 90% naszych mięśni, dlatego jest on tak efektywny. W treningu biorą udział także mięśnie głębokie, które znacznie trudniej jest wyćwiczyć w trakcie tradycyjnego treningu na siłowni. W przypadku treningu EMS poddawane są one wysiłkowi razem z pozostałymi partiami mięśni z taką samą intensywnością i skutecznością. Jednymi z mięśni głębokich są mięśnie dna miednicy, odpowiadające za problemy związane z nietrzymaniem moczu. W przypadku treningu EMS są one również poddawane ćwiczeniom. Dzięki czemu problem związany z nietrzymaniem moczu, zwalczany jest niejako przy okazji i jest dodatkową, uboczną korzyścią, wynikającą z treningu EMS.

Terapia EMS

Terapia za pomocą elektrostymulacji mięśni dna miednicy jest szeroko stosowana przez kliniki zajmujące się leczeniem nietrzymania moczu. W przypadku treningu EMS likwidacja tego problemu jest tylko jedną z wielu korzyści. O skuteczności elektrostymulacji w leczeniu nietrzymania moczu świadczą badania przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (pobierz), oraz na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (pobierz).